Choose a language

Robotické pracoviště s pásovou bruskou nové generace ABG

6.9.2018

Novinkou posledního roku v naší nabídce jsou pracoviště osazená pásovou bruskou ABG od společnosti Ferrobotics. Jsou vivinuta specielně pro broušení malorozměrových dílů o vysoké produkci, ale lze s nimi řešit i povrchové úpravy větších dílů.

Oproti klasické koncepci robotického pracoviště robot je osazen gripperem, kterým manipuluje s obrobkem, bruska je stacionární, pásová. Na brusce je aktivně řízena rychlost pásu a jeho přítlak na obrobek, prostřednictvím datové sběrnice komunikuje s robotem. Konfigurace umožňuje jak provádění hrubých brusů např. u odlitků, tak i jemné finální leštění nerezů, nebo lakovaných plastů. Vhodným nastavením algoritmů broušení lze docílit hrubého i jemného brusu jen jedním brusným pásem o jedné hrubosti (samozřejmě i jen jednou bruskou!).

Základní parametry ABG brusky jsou plynule nastavitelná síla pásu oproti brusnému místu 5 – 250N (ve zvláštních případech až 800N), spotřeba vzduchu pro kompenzaci přítlačné síly 20l.min -1, instalovaný el. příkon 4kW. Robot si polotovary odebírá k broušení a po nesmírně rychlém a precizním provedení požadované operace je může odkládat rovnou do gitteru, nebo přepravky, pro další logistiku. I u pracoviště s bruskou ABG mohou být zásobníky s polotovary a hotovými výrobky odebírány automaticky a pracoviště tak může být provozováno v plně automatickém režimu.

Odbrušování nálitku ABG bruskou

Testovací pracoviště s ABG bruskou